Online Fotoğraf Düzenleme Araçları

pixlr-o-matic

Artık sokakta kafanızı nereye çevirirseniz cep telefonuyla ya da fotoğraf makinesiyle fotoğraf çeken insanları görmek çok normal bir şey oldu. Fotoğraf stüdyolarının işlerinin azaldığını herkes tahmin edebiliyordur.Sadece pasaport için istenen vesikalık fotoğraflar için ya da mezuniyet fotoğrafları için dışarıdan uğranır oldular(tabii ki profesyonel fotoğrafçılık işlerinden bahsetmiyorum). Artık herkes fotoğrafçı, herkes kendi fotoğrafını düzenleyip yayınlıyor-basıyor.İşte her zaman kendi bilgisayarınıza ulaşamazsınız kullandığınız programlar o an kullanmak zorunda olduğunuz bilgisayarda olmayabilir.Bu yazıda bilgisayarınıza kurmak zorunda olmadığınız internet üzerinden ulaşabileceğiniz online fotoğraf düzenleme araçlarını listeliyorum.

Photoshop Express Editor

Adobe’ un sağladığı Online Photoshop Hizmeti: Photoshop Express Editor.(Fotoğraf Lightroom’un çaktırmayın:) )

Adobe tarafından kurulan sitede hem masaüstü programlarının tanıtımı yapılıyor hem de Express dedikleri online photoshop hizmeti veriyorlar.Tabii ki masaüstüne kurduğunuz Photoshop CS serisi kadar ayrıntılı fotoğraf işlemiyor ama online olarak fotoğraftaki acil sorunları düzeltmenize,renk dengelerini düzeltmenize,kırpma/küçültme yapmanıza ve daha bir çok düzenleme de bulunmanıza yardımcı oluyor.

Online Photoshop Express Editor’e gitmek için burayı tıklatabilirsiniz.

Pixlr

Fotoğraf düzenleme deyince aklıma ilk gelen servislerden birisi.Pixlr‘ın Android ve iOs mobil uygulamaları da mevcut.Masaüstü programı mevcut olmasa da online olarak verdiği fotoğraf düzenleme hizmeti gayet yeterli.

Pixlr-o-matic uygulaması

  • Hiçbir profesyonel fotoğraf terimi bilmenize gerek olmadan çok şık efektler ekleyebileceğiniz profil fotoğrafları için: Pixlr-o-matic kullanabilirsiniz.
  • Fotoğraflarınızı düzenlemek(kırpmak,blur,kırmızı göz,şekil eklemek,yazı eklemek) için kullanabileceğiniz uygulama: Pixlr Editor, photoshop arayüzüne çok benzer eğer kendi bilgisayarınızda photoshop kullanıyorsanız yabancılık çekmeyeceğiniz güzel bir uygulama.
  • Hızlı bir şekilde efektler ekleyebileceğiniz ve renk-çerçeve ayarları yapabileceğiniz uygulama: Pixlr Express.

 

Yukarıda bahsettiğim 2 araç en iyisi diye düşündüğüm online fotoğraf araçları.Ancak tabii ki internette sayısız bulabileceğiniz araç var.Aşağıda sadece iki tane daha öne çıkan online araç ve öne çıkan 5 masaüstü fotoğraf düzenleme aracı listeliyicem.

Bu arada biz çektiğimiz fotoğraflarda kırmızı gözü nasıl düzeltiriz diye uğraşırken el oğlu bakın neler yapıyor:)

Video boyunca kullanılan program Adobe Photoshop CS6 dır.

 

Online Diğer Fotoğraf Düzenleyen Araçlar

  • FotoFlexer : Türkçe dil desteği olması bir avantaj.
  • iPiccy : Yüzeysel de olsa online fotoğraf düzenlemenizi sağlayan bir araç.

Masaüstü Fotoğraf Düzenleyen En iyi 5 Program

Bilgisayarınıza kurabileceğiniz en iyi 5 Program

 

 

 

Ne diyosun bu işe? hadi yaz bişeyler